STRATEJİK DIŞ TİCARET YÖNETİMİ

Uluslararası ticaretin her alanıyla ele alınarak stratejilerin oluşturulması başta olmak üzere, hedef pazar çalışması ile ilgili pazardaki mevcut mevzuatların incelenmesi ile bu pazara giriş maliyetlerinin çıkartılması, mevzuatın getirdiği gümrük vergileri ve kısıtlayıcı hükümlerin etkisi araştırılarak raporlama yapılması ile somut veriler sunulmaktadır.

İkili iş görüşmelerinin yapılması, ulusal ve uluslararası projelerle ilgili; proje hazırlama, geliştirme, yönetme ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi.


Bunun yanında maliyet düşürücü stratejik satın almaların yapılması sağlanarak, uluslararası alandaki rakiplerle rekabet avantajının sağlanması için gerekli olan her türlü araştırma ve yerel devlet desteklerinden; Dahilde İşleme İzin Belgesi, Yatırım Teşvik Belgesi, İhracat destekleri, KOSGEB Destekleri, EXİMBANK Destekleri, vb. kalemlerden maksimum seviyede faydalanarak rekabet açışından avantaj sağlanması elde edilecektir.


Yıllık bazda her çeyrek için oluşturulan yol haritasının ara raporları düzenlenerek proje hedeflerinin güncel durumu takip edilebilecektir.

Yurt dışında firmanın ve ürünlerinin tanıtılması, çeşitli dış ticaret kanallarının, kurum ve kuruluşların, işbirliği kurduğu reklam ve tanıtım şirketlerinin nezdinde firmanın tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi, sponsorluk ilişkilerinin kurulması, toplu e-posta hizmetleri ile düzenli olarak promosyon e-postalarının gönderilmesi ve kurumsal kimlik çalışmalarının yürütülmesi hizmetlerinde firmalarımıza hizmet sunmaktadır.

YURTDIŞI SATINALMA YÖNETİMİ  

Üretimde kullanılan hammadde, yarı mamül ve maddelerin yurtdışından satın alınmasına yönelik çalışmaları kapsayarak firmaların fiyat avantajı ykalamasını sağlayarak sürereklilik arz edecek şekilde hizmet sunmaktayız.

TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ

Müşteriye, doğru ürünün, doğru zamanda, doğru yerde, doğru fiyata tüm tedarik zinciri için mümkün olan en düşük maliyetle ulaşmasını sağlayan malzeme, bilgi ve para akışının tarafımızca yönetildiği sistemdir.

İHRACAT YÖNETİMİ

İTHALAT YÖNETİMİ

Firmalarımızın yapacağı ihracat işlemlerinde ihracatı yapılacak olan ürünün üretici / tedarikçi deposundan alınarak, nakliye, sigorta ve gümrük işlemlerinin yapılması akabinde müşterinin belirteceği adrese teslimata varıncaya kadarki süreçlerin ilk etapta ön çalışması ve maliyetinin çıkartılması akabinde de operasyon işleminin yapılarak takibinin sürdürülmesi hizmetidir.

Firmalarımızın yapacağı ithalat işlemlerinde ithalatı yapılacak olan ürünün üretici / tedarikçi deposundan alınarak, nakliye, sigorta ve gümrük işlemlerinin yapılması akabinde müşterimizin belirteceği adrese teslimata varıncaya kadarki süreçlerin ilk etapta ön çalışması ve maliyetinin çıkartılması akabinde de operasyon işleminin yapılarak takibinin sürdürülmesi hizmetidir.

TRANSİT TİCARET  YÖNETİMİ  

Firmalarımızın yapacağı transit ticaret işlemlerinde satışı yapılacak olan ürünün üretici / tedarikçi deposundan alınarak, nakliye, sigorta ve gümrük işlemlerinin yapılması akabinde 3. ülkede belirteceği adrese teslimata varıncaya kadarki süreçlerin ilk etapta ön çalışması ve maliyetinin çıkartılması akabinde de operasyon işleminin yapılarak takibinin sürdürülmesi hizmetidir.

MASRAF VE MALİYET ANALİZİ

Dış Ticaret ile ilgili alınacak her aksiyonun bir maliyeti olduğu alenidir. Bu doğrultuda firmalarımızın bu aksiyonları almadan önce sürpriz maliyetlerle karşılaşmamaları için yapılacak fizibilite raporu önem arz etmektedir. Bu kapsamda A dan Z ye tüm süreçlerin maliyetlendirmesi firmamızca yapılmaktadır.

AKREDİTİF VE FİNANSAL ENSTÜRMANLAR DANIŞMANLIĞI

İthalat ve ihracat işlemlerinde firmaların kendilerini hem alış işleminde hemde satış işleminde bir nebzede olsa garanti altına almak istemektedirler. Özellikle ilk defa çalışılacak firmalarda akreditif önemli bir yer tutmaktadır. Bu kapsamda ithalat işlemin firmanızın açacağı akreditif yada ihracat işleminde firmanıza açılacak akreditifin tüm detayları tarafımızca incelenerek en doğru şekilde işlem yapılması sağlanmaktadır.

  • YouTube - Black Circle
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon

Kut © Tüm hakları saklıdır. 2017